Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

logo TP2 mini

  Teatr Polski w Szczecinie

  ul. Swarożyca 5
  70 - 601 Szczecin
  tel. 91 433 00 90
  fax 91 433 00 75

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  www.teatrpolski.szczecin.pl

Teatr Polski w Szczecinie został powołany 15 listopada 1951 roku Zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki, a z dniem 1 stycznia 1999 roku został przejęty przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.


Zadaniem teatru jest prowadzenie działalności artystycznej w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Zgodnie ze statutem celem działalności jest tworzenie, upowszechnianie dóbr kultury, a zwłaszcza sztuki teatru i dyscyplin artystycznych, które teatr tworzą. Należą do nich: sztuka aktorstwa, reżyserii, scenografii, kompozycji oraz choreografii. Powyższe cele realizowane są poprzez: przygotowanie i wystawianie utworów dramatycznych z narodowego i światowego repertuaru.


Teatr Polski dysponuje szerokim repertuarem od współczesnych utworów dramatycznych, poprzez lekkie komediowe widowiska teatralne, po produkcje kabaretowe, które wystawiane są na dużej i małej scenie oraz scenie kabaretowej nazwanej „Czarny Kot Rudy”. Teatr świadczy usługi w zakresie wynajmu pomieszczeń scenicznych oraz wyrobu konfekcji jednostkowych.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Nowy Statut TP.pdf)Statut Teatru Polskiego w Szczecinie178 kB

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego